Günlük Fondötenim : Physicians Formula Mineral Wear Sünger Fondöten

Sevgili bunu okuyan, 

Uğradığın ve sevdiğim şeyi yapmaya devam etmeme sebep olduğun için teşekkürler.Blog yazmayı ne kadar sevdiğimi unutuyorum bazen fırsat bulamamaktan ama bu gece kolları sıvadım geçen aydan beri kullandığım fondöteni yazıyorum.Çok uzun olmayacak çünkü hemen peşine birkaç yazı daha yazacağım o yüzden çay-kahve yerine bi’ sade soda ya da meyve dilimi attığın suyunu kap da gel.

Physicians Formula markasının Mineral Wear serisindeki Sünger Fondöteni’ni 26 Nisan’dan beri günlük makyajlarımda kullanıyorum. Bu fondöten ülkemizde eczanelerde ve online eczanelerde satılıyor. Ambalajında taşıma ve uygulama kolaylığıyla,  doğal bitiş sağlayan ince  ve hafif yapısıyla Kore’li kadınların güzellik standartlarından yola çıkılıp , onlardan bizlere kadar geldi.

9EEAA934-D2F0-47E3-AC2C-DBF01CA84C7C

Ürünün alt haznesinde YSL,GIVENCHY, LANCOME ,L’OREAL,YVES ROCHER gibi lüksünden uygun fiyatlısına tüm markalardan da göz aşinası olduğumuz fondötenli sünger bölmesi var,ambalajındaki aplikatörüyle tampon hareketlerle kullanılması öneriliyor.Ancak ben Beauty Blender ile kullanmayı tercih ediyorum.Çünkü -pıt-pıt- hareketlere ayıracak vaktim her zaman olmuyor.Makyaj süngerim daha geniş alanda, daha hızlı hareket etmeme yardım ediyor sizlere de öyle kullanmanızı önerebilirim ancak isterseniz fondöten fırçasıyla da kullanabilirsiniz.Bu saydığım seçenekler ürünü bir tık daha fazla emecektir kendi aplikatörüne nazaran, bilginize.

Artıların sayacak olursam ; mineral , günlük kullanıma uygun, talk içermeyen , parabensiz,parfümsüz , glutensiz , çizgilere dolup gün içinde kuruyarak o bölgeyi çirkin göstermeyen, canlı , parlak , renk eşitliği sağlayan, hafif, yüzde kaymayan , ince ve cilde nefes aldıran bir fondöten. Genç yaşlar özellikle ağır ve kapatıcı ürünler yerine bu tarz ürünler tercih etmeli diye düşünüyorum. Ancak her yaş bunun verdiği hafif ıslak bitişli gençlik dokunuşundan yararlanabilir. Aynı zamanda orta kapatıcılıkla,kızarıklık,sivilce gibi kusurları tamamen kapatmayan ancak blurlayarak yüzün geneline aydınlık,renk tonu eşitlenmiş efekt veren bir fondöten.Hatta tam olarak aradığım bitişi verdiği için bir makyaj videomda da kullanmıştım hemen linkini sizinle paylaşıyorum.

Zaten cushion fondötenlerin hiçbiri tam kapatıcı ,ağır ve mat değil. Eksilerine gelirsek,yağlı ve karma ciltler bölgesel pudralama tercih edebilir.Kuru ciltlerse altına nemlendirici kullanarak canlılık görünümü destekleyebilir. Maalesef 2-3 rengi var ve benim rengim Light ürün de cildim gibi sarı alt tonlu. Kalıcılığına ise 10 üzerinden 7 verebilirim.

Son olarak ben Instastory’de ve videomda paylaşınca benim gibi memnun kalan birçok kişiden olumlu geri dönüş geldi.Marka da fark edince benimle iletişime geçtiler ; takipçilerimize bu fondötenden hediye etmek istediğimiz için bugün bir çekiliş başlatıyoruz. Aranızdan 3 kişiye Physicians Formula Mineral Wear Sünger Fondöten hediye edeceğiz. Ayrıntıları için Instagram’a uğramayı ve  unutmayın 🙂

-Son katılım 21 Mayıs 2017

Sevgiler ,

Selma

Instagram : @ojelerfora

Reklamlar

Saç Uzatma Kompleksi : HC CARE COMPLEX

Selaam !

Günün konusu “saç uzatmaya destek” HC CARE COMPLEX bana bir etkinlikte hediye edilmişti ve ben şampuan sanıp kullanmamıştım haha meğer dünyanın ilk ve tek %100 bitkisel patentli saç bakım kompleksiymiş ( biz ona saç yağı diyelim süslemeden) Şubat’ta kullanmaya başladım diye de ekleyeyim. Şöyle söyliyim banyo saç ürünleriyle dolu neler kullandığımı da burda yazmış olayım belki size fikir vermiş olurum.  Okumaya devam et “Saç Uzatma Kompleksi : HC CARE COMPLEX”