GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU DENEYİMİ

 

Herkese merhabalar ,

Yoğun,bunaltıcı,yorucu ve beynimin kulağımdan aktığı bir haftanın ardından beni Snapchat ve Instagram hikayesi bölümünden izleyenlere söz verdiğim yazıyı yazıyorum; benim değil annemin göz altı ışık dolgusu deneyimi.Bloguma sık sık her kullandığım ürünü yazmadığımı ve bu platformu ticari amaçla kullanmadığımı biliyor eskiden beri yazılarımı takip edenler.Sadece sevdiğim , deneyim aktarmak istediğim konular ve ürünler üzerinde yoğunlaşıp rahat rahat yazmayı sevdiğim için sizi burada ağırlıyorum.Etrafımda göz altı morluğu şikayeti olan pek çok arkadaşım var hem onlara da bir kerede ulaşmış oluyorum böylece.

Göz altı ışık dolgusu botox değil kasları uyuşturmak ve çizgilenmeyi azaltmak,gidermek gibi vaatleri yok, şöyle kahve sohbetinde arkadaşıma anlatır gibi söyleyecek olursam burun kemiklerinin kenarlarından göz altına uzanan bölgedeki çöküklüğün verdiği gölgeli duruşu ve dolayısıyla ortaya çıkan yorgun ifadeyi almak için 1-1,5 sene kalıcılık süresi olan kozmetik bir prosedür.Tıpkı makyajdaki kontür tekniğinden de hatırlayacağınız gibi, ön planda olmasını istediğimiz bölgeyi aydınlatıyoruz diyelim.Göz altları yüzün merkezinde olduğu için zamanla oluşan çöküklük bakışları da geri plana attığından o derinlik görüntüsünü deri altından minik dozlarda doldurarak yükseltmeye yapılıyor böylece gölgede kalan yer ışığı alıyor ve adı da muhtemelen bu yüzden ışık dolgusu diye geçiyor.

Annemin göz çevresi mor veya yüzünün geri kalanına göre koyu pigmentli kalmıyor ancak önceki halinin fotoğrafında da göreceğiniz gibi yarım aya benzer bir şekilde çöküklük var ve yüzünü aşağı çekiyor,mütemadiyen uykusuzmuş gibi bir görünüme sebep oluyor. Ne kadar aydınlatıcı/concealer uygulansa da,makyajla  o bölgenin yüzü yeterince lift göstermesi ve aydınlık durması sağlanamıyor tam anlamıyla. Bu şikayetinden yola çıkarak arkadaşlarımın gittiği doktordan randevu almak isteyince gidip danıştık , çizgilerin giderilmeyeceğini ancak bakışlarının daha aydınlık olacağını ve ifadesinin yumuşayacağını öğrendik.

Randevuya gittiğimizde doktor muayene etti ve anestezik/uyuşturucu krem sürdü göz altlarına 20-25 dakikaya yakın bekletildi hemen ardından, krem silinip buz kompresi yapıldı ve kanül dedikleri dolgu iğnesinden biraz kalın bir iğneyle asıl iğnenin gireceği bölge açıldı,sonra o bölgeden dolgu uygulanıp parmaklarla masaj yapılarak gerekli yere yerleştirildi. Doktor Gökhan Bey , bir kerede fazla uygulama yapmaktan her zaman kaçındığını çünkü çökük bölgeye fazla uygulama yapılırsa bu sefer hastaların göz torbaları olacağını söyledi ve 10 gün sonrasına rötuş için randevu aldık. Aynı işlemler tekrarlandı.

Annemin dediğine göre doktorun eli hafifmiş,olur da sıkmak ister diye anneme iki tane stres topu vermişlerdi annem hiç onları sıkmadı bile işlem sırasında ki canı da çok tatlıdır.Uygulamadan çıkınca dikkat edilmesi gerekenler için broşür veriyorlar size ve günlük rutininize anında geçiş yapabiliyorsunuz , gerçekten popüler olmaya başladığında haberlere nasıl  ” 5 dakikada çözüm” diye çıktıysa aynen öyle kısa sürüyor çünkü ,uyuşma süresini saymazsak.

Sonuç olarak  fikirlerimi ve annemle gözlemlerimizi paylaşayım , bir yere çarpınca  çok çabuk moraran bir cildi olduğu için  rötuştan sonra  iğne yerlerinde kalan minik morlukları bir – bir buçuk haftada geçti ama ince kapatıcılığı olan  bir makyajla giderilmeyecek kıvamda değildi o minik izler. Dolgu bölgesi 20-25 gün sonra biraz ödem yaptı ama 2 gün içinde kendiliğinden geçti. Yani her bünye farklı olduğu için bu herkeste olur diyemem çünkü diğer iki arkadaşımla da sık sık görüşüyorum ve aktarabilmek adına da iyi gözlemledim bir şeycikleri yoktu.Her bünye farklı.

Eğer onların da sonuçlarına bakmak isterseniz şuraya linkleri bırakıyorum

Chunli Beauty Deneyimi Önce/Sonra Fotoğrafları için tıklayın 

Shewolf Beauty Önce/Sonra Fotoğrafı 

Doktorun da ulaşım bilgilerini paylaşıyorum sizinle .Hayır benim bir kazancım vs. yok bundan ama Snapchat’te görenlerin istekleri üzerine paylaşacağımı söylediğimde beni referans gösterirseniz minik bir hoş geldiniz indirimi yapabileceğini söyledi doktor bey.

Işık Dolgusu Fiyatı : 1.500 ₺ merak edenler ve ayrı ayrı soranlar vardı onlar için de burada dursun 🙂

Op.Dr. Gökhan Haytoğlu
Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı
Adres: Abdi İpekçi Cad. Maltepe Apt. No:44 K:3 D:12
Nişantaşı/ İstanbul
Telefon: +90 212 234 17 86 / +90 532 428 26 99
e-mail: info@gokhanhaytoglu.com

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s